Yangın Kapıları Sac Kapılar ve Aksesuarları

RAYLI YANGIN KAPISI

Yangın kapıları; yangın çıktığı anlarda dumanların merdivenlere ve etrafa yayılmasını önler. Yangın kapıları yangının yayılmasını önleyerek can ve mal kaybını en aza indirmeyi hedefler. Yangın kapıları yangınların kontrol altına alınması konusunda en büyük rolü oynarlar. Pasif yangın koruma söz konusu olduğu zamanlarda yangının yayılmasını yavaşlatmak ilk ve en büyük hedeftir.

Yangın kapılarının dört temek amacı vardır. Birincisi; yangın kapıları bir problem yaşanmadığı sürece normal kapı olarak kullanılabilirler. İkincisi; istenilmeyen bir yangın çıkması durumunda, insanlar için en güvenilir çıkışı sağlamak. Üçüncüsü; büyük bir yangın çıkması durumunda, yangının yayılmasını engellemek. Son olarak dördüncüsü; yangın çıkması durumunda canı ve malı korumaktır. Bu konuda en iyi çözüm raylı yangın kapısı kullanmaktır. Raylı yangın kapısı, diğer yangın kapılarına göre daha hızlı ve rahat açılmaktadır.

Raylı yangın kapısı pek fazla özelliğe sahiptir. Bunlar eni dar kanatlarda gözetleme camları ve eni geniş camlarda gözetleme camlı yavru kanatlar oluyor. Kapıların raylı olması diğer yangın kapılarına göre her zaman daha üstün olmasını sağlar. Çünkü raylı kapılar diğerlerinden daha kolay açılır ve gözetleme camları sayesinde kapıyı açmadan arkasında ne olduğunu fark edebilirisiniz. Yalnız bu kapıları yaptıracağınız firmalara çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Her ben kapı yapıyorum denilene bana yangın kapısı yapar mısınız denilmez. Bu konuda detaylı araştırma yapıp işinde en iyi olan firmayı seçmelisiniz.
picture

İletişim

TELEFON : 0216 496 61 62 - 0216 374 86 70
0216 374 17 10
Fax: +90 ( 216 ) 496 06 11
Email: bilgi@mksmetal.com.tr
Adres: TOPSELVİ MAH.ESKİ YAKACIK YOLU
İHSAN SOK. NO:6 KARTAL /İSTANBUL